Oranżerie

Konstrukcja nośna ogrodów zimowych to najczęściej klejone drewno typu sosna, świerk itp., impregnowane i malowana farbami wodnymi.

Szyby na dachu – zespolenie hartowanej, po stronie zewnętrznej, chroniącej przed uderzeniami np. gradu, kamieni i na tyle mocnej, że można po niej chodzić, klejonej – chroniąca domowników przed dostaniem się do środka odprysków szkła w przypadku zbicia szyby hartowanej.

Przestrzeń między taflami wypełnioną jest gazem (argon, krypton). Dzięki czemu szyby mają bardzo dobre w właściwości izolacyjne (k=0,5 do k=0,1). Grubość szkła uzależniona jest od wielkości wymaganej tafli.

Szkło mocowane jest na dachu w aluminiowych profilach (np. firmy Aluron). Profile charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną. Separują szkło od drewna, przez co oddzielają szyby od „pracującej” konstrukcji.

Wentylacja, w oranżeriach zapewniana jest dzięki zastosowaniu w jej ścianach tradycyjnej stolarki otworowej (okna, drzwi rozwierane, drzwi przesuwne) oraz systemowi wywietrzników.

W ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami, możemy wykonać ogrody zimowe w całości wykonane z PCV lub aluminium. Zabudowa konstrukcji ogrodu zimowego, nie musi być obłożona szybą zespoloną. Jeżeli ogród nie będzie ogrzewany, nie będzie stanowił części użytkowej domu, można go zabudować szybą pojedynczą (hartowaną lub laminowaną) lub płytą poliwęglanową (z filtrem UV). Przy tego typu zabudowie do zamocowania najlepiej użyć prostych aluminiowych profili np. firmy Foga. Dzięki temu systemowi można zamontować zarówno stałe wypełnienia, jak i systemy rozwierane i przesuwne. System ten doskonale sprawdza się też przy zabudowach balkonów, tarasów itp.